Genel

Bedelli Askerlikte Gerekli Eşyalar Nelerdir?

Bedelli Askerlikte Hangi Eşyalar Gerekli

Acemi veya bedelli askerlikte temelde bir ayrım yoktur. Bedelli askerlik her ne kadar daha kısa süreli olsa da temel askerlik eğitimleri verilir. Ayrıca askeriyenin tüm şartlarına da uyulması gerekmektedir. Bedelli askerlikte gerekli eşyalar temin edilerek askerde ihtiyaç duyacağınız birçok ürünü yanınızda götürmek bu süreçte sizi birçok açında rahat ettirecektir.

İster bedelli ister uzun dönem olsun fark etmeksizin askere gitmeden önce bazı temel malzemelerin önceden hazırlanarak yanınızda mutlaka olması gerekiyor. Bedelli askerlikte mutlaka olması gereken eşyalardan bazıları şunlardır:

 • Askeri İç Giyim Seti
 • Tekli Askeri Fanila
 • Çengelli İğne Seti
 • Acemi – Bedelli Asker Seti
 • Banyo Havlusu ve Terlik
 • Bot Vatkası
 • Tıraş Çantası

Askere gitmeden önce askerlik için gerekli setlerin yer aldığı ekonomik acemi – bedelli askerlik setlerini tercih ederek ihtiyaç duyabileceğiniz birçok malzemeyi tek bir paket içinde temin edebilir ve daha rahat bir askerlik geçirebilirsiniz.

Bedelli Askerlikte Eşya Veriliyor Mu?

Bedelli askerlikte süreç normal askerliğe göre daha farklı şekilde işleyebilir. Ancak temelde bedelli askerlikte de askerlere temel askerlik eğitimleri verilerek normal bir askerlikte olduğu gibi süreçler takip edilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bedelli askerlikte de askerlere çeşitli istihkaklar verilmektedir.

Askeri bot, çorap, kamuflaj ve askerlik için gerekli en temel ihtiyaç ürünleri bu kapsamda verilir. Ancak bunlar dışında kalan birçok malzemeyi sizin yanınızda götürmeniz gerekecektir. Bedelli askerlik malzeme listesi yaparken, askerde size verilecek malzemeler olsa dahi yanınızda en az 1 adet fazladan bulundurmanız önerilmektedir. Bedelli askerlikte yanınızda mutlaka olması gereken malzemeler sayesinde kısa süre bile olsa askerlik boyunca daha rahat etmeniz mümkündür.

Bedelli Askerlik İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bedelli askerliğe gitmeden önce çantanızda mutlaka temel birkaç önemli malzemeye yer vermeniz gerekiyor. Bedelli askerlik ihtiyaç listesi incelendiğinde bu gerekli malzemelerin 21 gün için bile olsa ne kadar önemli olduğunu askere gidince görebilirsiniz. Bu nedenle gitmeden önce tavsiyelere kulak vermek ve çantanızda mutlaka bu tür önemli malzemeler yer vermek gerekiyor.

Bedelli askerlik için gerekli malzemeler arasında şunlar mutlaka temin edilmelidir:

 • Fazladan askeri iç çamaşırı,
 • Çorap,
 • El ve yüz için nemlendirici kremler,
 • Tıraş malzemeleri,
 • Kişisel bakım malzemeleri,
 • Banyo malzemeleri vb.

Askerde birçok temek ihtiyaç ürünü hali hazırda bedelli askerlikte de temin edilse bile ekstradan yanınızda götürmeniz gerekecektir. Bu tür önemli malzemeleri yanınıza almamanız halinde askerde bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.  

Bedelli Askerlikte Havlu Veriliyor Mu?

Bedelli askerlikte havlu verilse bile yanınızda el, yüz ve banyo havlusu götürmeniz oldukça önemlidir. Verilen bu malzemeler her zaman için ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamayabilir. Bu nedenle banyo havlunuz, terliğiniz ve lif, sabun, şampuan gibi temel kişisel bakım ürünlerinizi de yanınızda götürmeniz gerekecektir. Bedelli askerlikte bu nedenle yanınızda havlu götürmek de iyi bir tercih olacaktır.

Bedelli askerlik için gerekli malzemeler arasında özel banyo setleri de bulunmaktadır. El yüz havlusu ve banyo havlusu ile terlik gibi banyo için gerekli malzemeler tek bir paket kapsamında sunulur. Bedelli askerlik yanına alınması gerekenler arasında banyo ürünleri de mutlaka ilk sırada yer almalıdır. Askerde veriliyor olsa bile bu malzemeleri yanınızda bulundurmanız çok işinize yarayacaktır.  

Bu haftanın popüler ürünleri

Bedelli Askerlikte İç Çamaşırı Veriliyor Mu?

Bedelli askerlikte askerlere iç çamaşırı gibi temel gerekli ürünler de temin edilebiliyor. Ancak yanınızda mutlaka yedek iç çamaşır setlerinin bulunması son derece önemlidir. Yanınıza yedek iç çamaşırı alarak düzenli olarak rahatça çamaşır değişikliği yapabilirsiniz. Gün içinde çokça terleyebileceğiniz ve kirlenebileceği için yedek iç çamaşırını da mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Yedek iç çamaşırı sayesinde düzenli olarak çamaşır değişikliği yaparak daha sağlıklı kalabilirsiniz. Günlük yaşamda beden konforu ve sağlığı açısından iç çamaşırlar oldukça önemlidir. Bedelli askerlikte gerekli eşyalar arasında yer alan iç çamaşırları askerde hayatınızı kolaylaştıracak unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle mutlaka yanınızda iç çamaşırı da götürmeniz önerilir. Ancak yanınıza alacağınız iç çamaşır renklerinin askeriyeye uygun olmasına dikkat edilmelidir.  

Asker İç Çamaşırı Yeşil Olmak Zorunda Mı?

Askeriyede tek tip kıyafet uygulaması dikkat edilmesi gereken kurallar arasında yer almaktadır. İç çamaşırlar her ne kadar görülmese de belirlenen renklerde olmalıdır. Bu nedenle askeri iç çamaşır renkleri de önemlidir. Askere gitmeden önce yanınıza günlük hayatta kullandığınız iç çamaşırlar dışında askeri iç çamaşırı setleri satın alarak gitmeniz daha doğru olacaktır.

Bedelli askerlikte de askeri malzemelerin kurallara uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle askeri iç çamaşırı tercihleriniz belirlenen standartlara uygun olarak seçilmelidir. Askere gitmeden önce askeri iç çamaşırı satın almanız gerekecektir. Bedelli askerlikte iç çamaşırı rengi yeşil olmalıdır. Yer aldığınız kuvvet komutanlığının kıyafet yönergelerine uygun renklerde olan iç çamaşırları tercih edilmelidir.

Bedelli Askerlikte Çorap Rengi Önemli Mi?

Bedelli askerlikte iç çamaşırı rengi kadar çorap renkleri de önemlidir. Tüm kıyafetlerin ve iç çamaşırların tek renk olması gerekecektir. Bu nedenle askere gitmeden önce valinizde mevsim koşullarına da uygun olacak kaliteli çoraplar tercih edilmelidir. Askeri termal çoraplar ve mevsimlik çorapları alarak askerde ayak sağlığınızı da korumanız önemlidir.

Askerde günlerinizin büyük bölümü botun içinde geçeceği için çok sık çorap değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yanınızda mutlaka yedek çorap bulundurmanız önerilmektedir. Bedelli askerlikte de doğru askeri çorapları yanınızda götürerek bedelli askerlik süreci boyunca ayaklarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Bedelli Askerlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bedelli askerlik öncesinde yanınıza hangi malzemeleri alacağınıza dikkat etmeniz en önemli konular arasında yer almaktadır. Bedelli askerlik öncesinde dikkat edilmesi gereken bu konular askerlik süresi boyunca sizin daha rahat etmeniz ve askerde ihtiyaçlarınızı rahatça karşılamanızı sağlayacaktır.

Bedelli askerlikte dikkat edilmesi gereken konulardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Askerlik çantanızda kişisel bakım malzemelerine yer verin.
 • İç çamaşırı ve çorap tercihlerinizi doğru yapın.
 • Askere gitmeden önce tüm gerekli belgeleri tek bir dosyada eksiksiz olarak hazırlayın.
 • Daha önce aynı yerde askerlik yapan kişilerle ve sizinle aynı dönemde askere gidecek kişiler ile iletişime geçin.

Bedelli askerlik dikkat edilmesi gerekenler arasında daha pek çok farklı unsur sayılabilir. Askerde rahat etmek ve olası birçok soruna çözüm üretecek gerekli malzemeleri doğru şekilde temin etmek önemlidir.

Asker Çantasına Ne Konur?

Asker çantasına ister bedelli ister normal dönem askerlik için olsun fark etmeksizin bazı olmazsa olmaz malzemelere yer verilmesi gerekecektir. Bu malzemeler arasında kişisel bakım ürünlerinden iç çamaşırı ve çoraplara kadar birçok ürün yer almaktadır.

Bot vatkası, tel kıyafet askısı, nemlendirici krem, tıraş çantası, dikiş kutusu, bedelli askerlik setleri ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre çeşitli malzemelere yer verilmesi gerekecektir. Bedelli askerlikte gerekli eşyalar arasında yer alan tüm malzemelere Mrctactical kalitesi ve güvencesiyle ulaşabilirsiniz. Güvenle temin edeceğiniz askeri malzemeler sayesinde bedelli veya normal askerlik sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm ürünlere tek bir adres üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

1 thoughts on “Bedelli Askerlikte Gerekli Eşyalar Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir