Genel

Askeri Giyim İçin Olmazsa Olmaz 8 Ürün

Askeri Giyim İçin Olmazsa Olmaz 8 Ürün

Askerlik süresi boyunca hem rahat etmek hem de kurallara uygun giyinmek önemlidir. Bu nedenle doğru asgari giyim malzemeleri tercih edilerek belirli malzemeler askere gitmeden önce temin edilmelidir. Askeri giyim malzemeleri arasında özellikle mevsim şartlarına ve görev yerlerine göre doğru tercihlerde bulunmak da önemlidir.

Askere gitmeden önce mutlaka çantanızda yer vermeniz gereken ekstra ürünler yer almaktadır. Bu ürünler askerlik boyunca rahat etmenizi sağlar. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askere alınan kişilere hali hazırda istihkakları kapsamında çeşitli malzemeler temin edilmektedir. Bu malzemelere ek olarak bazı ürünleri standartlara uygun olarak yanınızda götürmeniz halinde askerde daha rahat etmeniz mümkündür. 

Askeri Üniforma

Askeri giyimde elbette olmazsa olmaz ürünler arasında askeri üniforma ilk sırada gelmektedir. Askeri üniformanın tam üzerinize göre olması ve TSK tarafından belirlenen standartlara uygun olması gerekiyor. Askeri üniforma askere alınanlar için bağlı oldukları kuvvet komutanlıklarına göre verilmektedir. Her kuvvet komutanlığının farklı askeri üniforma tasarımları bulunmaktadır.

Bağlı olduğunuz kuvvet komutanlığına, birliğinize göre uygun standartlarda üretilen askeri üniformaları tercih edebilirsiniz. Türk askeri üniformalar değişiklik göstereceği için bu alanda uzman yerlerden temin edilmesi şarttır. Zaman zaman istihkak olarak verilen üniformaların yeterli olmaması nedeniyle dışardan da temin edilmesi gerekebiliyor. Bu kapsamda askeri üniforma askeri giyimde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Askeri İçlik

Soğuk havalarda arazi koşullarında, nöbetlerde veya normal günlük yaşamda vücudu sıcak tutmak önemlidir. Bunun için askeri içlik ya da diğer bir ifadeyle termal içlik mutlaka olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Soğuk karşısında vücudun direncini artırmak ve vücut ısısının korunmasını sağlamak için askeri içlik kullanımı son derece önemlidir. İçlik soğuk havalarda mutlaka tercih edilmelidir.

Sadece askerlik görevini ifade ederken değil, askeri termal içliklerin günlük yaşamda da kullanımı mümkündür. Soğuk havalarda hasta olmamak ve üşümemek için askeri içlik kullanımı herkes için önerilir. Askeri giyim markaları tarafından üretilen içlikler başarılı sonuçlar vermesiyle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir.  

Askeri Mont

Askeri montlar çok cepli, soğuya ve suya dayanıklı ve pratik kullanıma sahip olmalıdır. Fonksiyonel askeri montlar ile kışın hem vücudu sıcak tutmak hem de çok cepli yapısı sayesinde birçok malzemenin taşınmasını sağlamaktadır. Askeri montların kamuflaj desenleri ve renkleri de yine belirlenen standartlara uygun olmalıdır. 

Askeri Polar

Askeri polar, günümüzde kendi modasını da yaratan askeri giyim ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle son dönemde askeri polarların tasarımların günlük yaşamda da kullanıma uygun hale gelmiştir. Soğuklara karşı vücudu en iyi şekilde koruyan askeri polar, günlük yaşamda da yine tercih edilebilecek uzun ömürlü kıyafetler arasında yer almaktadır. Farklı renk seçeneklerine sahip askeri polar, patch yerleri ve diğer özellikleri ile herkes için iyi bir tasarıma sahiptir.

Askeri giyim malzemeleri saten yerlerde çok sık karşınıza çıkacak askeri polar, kalitesi ve şık spor tasarımı sayesinde sadece askerlikte değil, sivil yaşamda da patch’leri sökülerek rahatça kullanılabilmektedir. Askeri polar özellikle sıcak tutan yapısı ve şıklığı ile askeri personellerden arazilerde çalışanlara kadar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Askeri Pantolon

Askeri pantolonların rahatlığı ve dayanıklılığı en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Askeri pantolonlar eğer rahat ve dayanıklı olmazsa bu durumda birçok farklı sorun ortaya çıkabilir. Öte yandan yoğun eğitim veya arazi görevlerine gidenlerin birkaç adet askeri pantolona sahip olması gerekecektir. Kirlendiğinde veya yıprandığında kolayca bu pantolonlar değiştirilerek kullanılabilir.

Askeri giyimde pantolon tercihleri önemlidir. Tam bedeninize göre olması, ne çok bol ne de çok dar olmaması gerekir. Kalitesi de yine dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biridir. Outdoor koşullarına uygun olup olmaması gibi kriterler göre askeri giyim mağazası tarafından askeri pantolon üretimleri ve satışları yapılmaktadır. Bu kapsamda doğru pantolonların tercih edilmesi gerekiyor.

Askeri Tişört

Askeri tişörtlerin teri emen ve dayanıklılığı yüksek ürünlerden olması önemlidir. Öte yandan üniforma içine giyilse bile askeri tişörtler askeri üniformalar ile uyumlu ve belirlenen standartlarda olması şarttır. Bu nedenle eğer askeriyedeyseniz doğru askeri tişörtleri tercih etmeniz gerekecektir. Askeri tişört seçimlerinizde ürün kalitesi ve renkleri önemlidir. Askeri tişörtler ayrıca günlük yaşamda da tercih edilebilir. Spor giyime uygun olması ve dayanıklılığı sayesinde bu tişörtlerin günlük yaşamda tercih edilmesi mümkündür.

Askeri tişört tercihlerinizde doğru ürünleri seçerek uzun süre rahat bir kullanım sağlanabilir. Askeriyede görev yapan ya da askerlik görevini yapan kişilerin mutlaka üniformalarının altına giymeleri gereken renk ve standartlara uygun olan tişörtleri tercih etmeleri gerekecektir. Asker kıyafeti erkek ya da kadınlar için ayrı değildir. Beden farkları olsa da renk ve tasarımlar askeriyede tek tiptir. Bu nedenle birliğinize uygun askeri tişörtleri tercih etmeniz gerekecektir.

Askeri Bere

Soğuk havalarda baş bölgesini korumak önemlidir. Özellikle uzun süre dışarda vakit geçirilecekse soğuklara karşın başın ve kulakların korunması gerekiyor. Askeri bereler ise dış koşullara karşı en iyi korumayı sağlamak üzere tasarlanmış olmaları sayesinde en etkili sonuçları vermektedir. Askeri bereler kışın soğuklarda sağladığı koruma ile rahat edilmesini sağlar. Hasta olmamak ve en şiddetli soğuklarda bile rahat etmek için bere kullanımı önemlidir.

Askeri malzemeler arasında bere, boyunluk ve eldiven gibi birçok malzemeye ihtiyaç duyulur. Soğuklarda çok sık dışarda kalan kişiler ya da askerlik görevinde özellikle dışarda geçirilen fazla süreler nedeniyle bere kullanımı şarttır. Askeri kıyafet isimleri listelenirken mutlaka bereye de yer verilmektedir.

Askeri Çorap

Vücut ısısının ve sağlığının korunmasında ayaklar oldukça önemlidir. Bu nedenle askeriyede postal ve çoraplar en iyi kalitede olmak zorundadır. Termal askeri çorapları ile en soğuk havalarda bile ayakların sıcak tutulması gerekecektir. Vücut ilk olarak üşümeye ayaklardan başlayacağı için mutlaka kalın ve soğuğa karşı koruyan çoraplar seçilmelidir. Soğuk havalara karşı askeri giyimde çorap tercihleri oldukça önemlidir. Askeri malzeme üreten firmalar tarafından çorap konusunda birçok detaya dikkat edilmektedir. Kaliteli olması ve soğuğa karşı tam koruma sağlaması önemlidir.

Askere gidiyorsanız da mutlaka yanınıza yedek askeri termal çorap almanız gerekecektir. Soğuk havalardan korunmak ve üşümemek için kaliteli askeri çoraplar tercih edilmelidir. Özellikle askerde çoraplar çok sık kirleneceği için bolca çoraba ihtiyacınız olacaktır. Askeri çorap tercihlerinde de doğru mağazaları tercih ederek kaliteli ve dayanıklı askeri çoraplar ile vücut sağlığını ve konforunu en iyi düzeyde tutabilirsiniz.

Askeri İç Çamaşırı

Askeriyede her şeyin tek tip olması nedeniyle iç çamaşırlar da tek tiptir. Askeri atlet ve külot – boxerlarda da genel standartlara uygun renklerde tercih edilmesi gerekecektir. Özellikle askere gidenlerin yanlarına mutlaka bol miktarda askeri iç çamaşırı almaları önerilmektedir. Özellikle kendi bağlı oldukları birliklerin kriterlerine uygun olan renk ve tasarımlara sahip iç çamaşırların tercih edilmesi gerekecektir. Askeri giyim malzemelerinin tümünde Mrctactical kalitesi ve güvencesinden yararlanarak en iyi askeri giyim malzemelerini tek bir adresten hemen seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir