Genel

Askeri Ekipman Teçhizat Malzemelerinde Mutlaka Olması Gerekenler

Askeri Ekipman Teçhizat Malzemelerinde Mutlaka Olması Gerekenler

Askeri amaçla kullanılan ve görev sırasında sahada kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlayan bazı ekipman ve teçhizatlar bulunuyor. Askeri ekipman teçhizat malzemeleri arasından en gerekli ve hayati öneme sahip unsurlar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından askeri personellere istihkak olarak belirli dönemlerde verilmektedir. Ancak bu malzemelere ek olarak bazı ek ekipman ve malzemeler de satın alınabilir.

Operasyonlarda veya diğer saha görevlerinde askeri personellerin görevlerini daha güvenli ve başarılı şekilde ifa etmelerine katkı sağlayan ekipman ve teçhizatlar mutlaka kaliteli ve dayanıklı olması gerekecektir. Kurumunuzun tarafından size verilen ekipman ve teçhizatlara ek olarak bazı kullanışlı ürünleri tercih etmeniz gerekecektir.

Askeri ekipman teçhizat arasında özellikle tabanca kılıfları, şarjör cebi, balistik miğfer, fişek cebi, dizlik ve daha pek çok hayati malzeme yer almaktadır. Görevleriniz sırasında tercih edebileceğiniz bu malzemeler ile daha donanımlı ve sahada daha etkili bir unsur haline gelebilirsiniz. Ek bazı malzemeler ve askeri üniformada olan bir şey ile özellikle sahada daha pratik sonuçlar almak mümkün hale gelmektedir.

Askeri Ekipman Teçhizat Malzemeleri Nelerdir?

Askeri ekipman ve teçhizatlar arasında birçok farklı askeri malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin doğru ürünler arasında seçilmesi ve hem kaliteli hem de pratik kullanıma sahip olması önemlidir. Askerlikte verilen malzemeler erler ve rütbeliler için değişmektedir. Askerlik mesleğini seçen ve sahada görev alan personeller için TSK tarafından birçok farklı ekipman ve teçhizat verilmektedir. Görev ve yetkilerine göre değişecek bu ekipmanlar ile sahada personellerin en iyi sonuçları alması ve daha güvenli ve donanımlı hale gelmesi desteklenmektedir.

Kadim Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından personelleri için verilen istihkakların yanı sıra görevlerde daha donanımlı personellerden biri haline gelmek isteyenler için ekstra şu tür askeri ekipman teçhizat malzemeleri bulunmaktadır:

 • Taktik Şarjör Cebi
 • Asker/Polis Tabancı Kılıfı
 • Av Fişek Cebi
 • Balistik Koruyucu Başlık Kılıfı
 • Balistik Koruyucu Başlık Miğfer
 • Bej Balistik Koruyucu Dizlik ve Dirseklik
 • TÜm Silahlarla Uyumlu İp Harbi
 • Biksi Sıfırlama Aparatı
 • Bomba Atar Cebi
 • G3 Pimi
 • Cırtlı Korse Kılıfı
 • Genel Maksat Cebi
 • G3 Sıfırlama Aparatı
 • Hücüm Yeleğine Takılabilen Tabanca Kılıfı
 • Jandarma Kamuflaj Palaskaya
 • Kamuflaj Telsiz Cebi
 • Kablolu Tabanca Emniyet İpi
 • Çift Nokta Düz Uçlu Askı
 • Kompozit Başlık Miğfer İçi
 • Keskin Nişancı Cebi
 • Palaskaya Takılabilen Kase Kılıf
 • Polimer Kilitli Silah Kılıfı

Askeri ekipman ve teçhizat malzemeleri arasında daha pek çok farklı ürün yer almaktadır. Sahada askeri personellerin en iyi sonuçları alması ve daha donanımlı hale gelmesi için kullanabilecekleri bu malzemeler ile etkinlikleri ve güvenlikleri artırılabilmektedir. Bu sayede daha başarılı operasyonlar ve saha görevleri icra edilebilmektedir.

Askeri Teçhizat Ne Demek?

Askeri teçhizat, saha görevlerinde, operasyonlarda ya da her an bu görevlere hazır halde olmayı sağlayan malzemelerdir. Silah dışında geriye kalan malzemeleri ifade edebilir. Silahın taşınması için gerekli kılıflar, koruyucu ekipmanlar ve diğer birçok unsur bu kapsamda sağlanmaktadır. Genel itibariyle askeri malzemeler ve teçhizatlar olarak anılsa da söz konusu ürünler sadece askerler tarafından kullanılmaz. Polisler ve zaman zaman avcılar tarafından da bu tür malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Askeri personeller için TSK tarafından, polisler için de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bu ekipman ve teçhizatlar personellerine eksiksiz olarak temin edilmektedir. İstihkakları kapsamında bu ekipmanlara sahip olan personeller, ek teçhizat ve ekipmanlar tercih ederek daha etkili saha personelleri olmayı başarabilmektedir.

Teçhizat ya da Türkçe karşılığı ile donatı, personellerin görevlerini daha ve güvenli şekilde ifa etmelerini sağlayan ekipmanlar olarak tanımlanabilir. Askeri ekipman teçhizat malzemeleri arsında yer alan unsurların doğru şekilde tercih edilerek saha görevlerinin en iyi şekilde icrası gerçekleştirilebilmektedir.

Askeri Tedarik Malzemeleri Nelerdir?

Askeri malzemeler arasında birçok farklı unsur yer almaktadır. Sadece saha görevlerinde hücum yeleğine takılan aparatlar ve silah taşıma ekipmanları değil, termal çoraplar, üniforma, eldiven ve bere gibi birçok unsur da bu kapsamda yer almaktadır. Askeri bacak silah kılıfından balistik koruyucuya, Koltuk altı kılıfından dizliklere kadar birçok unsur yer almaktadır. Askeri malzeme üreten firmalar sayesinde personellerin görevleri sırasında ihtiyaçları olabilecek birçok ürün yer almaktadır. En iyi ve kaliteli ekipmanlar ile donatılan askeri personellerin ek olarak tedarik edebilecekleri bu malzemeler ile daha etkili unsurlar haline gelmeleri desteklenmektedir.

Türk savunma sanayinde son yıllarda yaşanan gelişmeler sonrasında yerli üretim askeri malzeme ve ekipmanların sayısında da ciddi bir artış yaşandı. Bu sayede silahlardan hava unsurlarına ve askeri personellerin kaliteli ve profesyonel ekipmanlar ile donatılmasına kadar birçok başarı sağlanmıştır. Ek olarak personellerin tercih edebilecekleri bu malzemeler sayesinde sahada daha başarılı ve pratik sonuçlar alınması sağlanmaktadır.

Askeri tedarik malzemelerinden ekipman ve teçhizat malzemelerine kadar tüm ürünlere güvenilir adresler üzerinden ulaşmak da önemlidir. Özellikle kaliteli olmayan ve dayanıklılığı düşük malzemeler görev sırasında ciddi risk teşkil edebilir. Bu nedenle kaliteli, dayanıklı ve pratik kullanıma sahip teçhizat ve ekipmanların tercih edilmesi hayati önem taşımaktadır.

Asker Çantasında Neler Olmalı?

Asker çantasında birçok önemli temel ihtiyaç malzemesine yer verilmesi gerekmektedir. Vatani görevini yapmak üzere askere giden kişilerin elbette yanına kişisel bakım ürünleri ve belli başlı temel ihtiyaç duyabileceği ürünleri alması gerekecektir. Ancak askeri personeller için çantalarında mutlaka görev mahiyetine göre unsurların yer alması gerekiyor. Her koşulda mutlaka askeri çorap, iç çamaşırları, iğne – iplik seti, kişisel bakım ürünleri ve gerekli diğer malzemeler yer vermeleri gerekecektir.

Askeri malzeme satın alırken birçok detay düşünülmelidir. Özellikle görevler sırasında ciddi önem arz eden askeri ekipman ve teçhizat malzemelerinin yedeklerini bulundurmak da önemlidir. İstihkak olarak kurum tarafından temin edilecek malzemeler arasında önemli olanların yedeklerini askeri ekipmanlar ve teçhizat malzemeleri arasından temin ederek daha tedarikli olabilirsiniz.  

Askeri Ekipman Teçhizat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Askeri ekipman ve teçhizat alırken birçok detaya dikkat edilmesi gerekecektir. Bunlardan bazıları kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Askeri ekipman ve teçhizat malzemelerinin kalitesi,
 • Saha koşullarına uygunluğu ve dayanıklılığı,
 • Giyim ve ekipman yönetmeliklere uygunluğu,
 • Fiyat ve performans avantajları,
 • Üretici firma güvenilirliği vb.

Askeri malzemelerin listesi önceden belirlenerek doğru firmalar ile çalışarak en kaliteli ekipman ve teçhizat malzemelerinin temin edilmesi mümkündür. Askeri personellerin çok daha etkili personeller haline dönüşmelerinde ve görevlerini daha etkin yerine getirmelerinde askeri ekipman ve teçhizat malzemeleri oldukça önemlidir.

Askeri Ekipman Teçhizat Nereden Alınır?

Askeri ekipman teçhizat malzemeleri belirli güvenilir firmalar tarafından satılmaktadır. Güvenilir olmayan ve kaliteli ürün temin etmeyen yerler ile çalışmak istenen sonuçların alınmasında yeterli olmayacaktır.

Askeri ekipman ve teçhizat malzemelerinde de her zaman profesyonel çözümler sunan ve en kaliteli ve yeni nesil ürünleri bir arada sunan Mrctactical, askeri ekipman teçhizat malzemeleri konusunda da ilk tercih edilen markalardan biri olmayı başarıyor. Mrctactical, güvenle askeri malzemelerin tümüne tek bir çatı altından ulaşmanızı sağlar.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir