Genel

Askere Gitmeden Önce Mutlaka Alınması Gereken 9 Eşya

Askere Gitmeden Önce Mutlaka Alınması Gereken

Askere gitmeden önce yapılacak doğru hazırlıklar askerlik süreci boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. İster bedelli ister uzun dönem olsun fark etmeksizin askere gitmeden önce mutlaka alınması gereken listesi önceden belirlenmeli ve çanta hazırlanmalıdır.

Bedelli ve acemi askerlik süreçlerinde özellikle ilk haftalar oldukça zorludur. Bu zorlukların büyük ölçüde aşılması ve pratik çözümler elde edilmesi için yanınıza alacağınız malzemeler son derece önemlidir. Askere gitmeden önce tercih edeceğiniz sadece 10 temel parça eşya ile çok daha rahat bir askerlik geçirebilirsiniz.

Askeri İç Giyim Seti

Askeri İç Giyim Seti

Askerde en çok ihtiyaç duyulacak malzemeler arasında iç giyim ürünleri yer almaktadır. Her ne kadar istihkak olarak askerlere çamaşır verilse de mutlaka yanınızda yedekleri olmalıdır. Gün içinde kış ayları bile olsa çok sık terleyebileceğiniz için hem çamaşır hem de çorap ve içliklerin çok sık değiştirilmesi gerekecektir.

Acemi birliğine giderken alınması gerekenler arasında iç çamaşırlar önemlidir. Çamaşır renklerine dikkat edilmesi de şarttır. Katıldığınız askeri birliğin kıyafet yönetmeliklerine uygun renklerde iç çamaşırları tercih edilmelidir. Bu konuda askeri iç giyim seti oldukça işinize yarayacaktır. Don, fanila ve çorap dışında içlik de mutlaka tercih edilmelidir.

Çengelli İğne

Çengelli İğne

Askerlik süresi boyunca hayat kurtaran ürünler arasında çengelli iğneler ilk sırada yer almaktadır. Askeriyede bilindiği üzere yatak düzeni en önemli konular arasında yer alır. Çengelli iğneler de bu amaçla yatak çarşafı ve nevresim giydirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca daha pek çok işlevsel amaçla çengelli iğne kullanılabilmektedir.

Askere gitmeden önce mutlaka yanınızda çengelli iğne seti almanız önerilmektedir. Çengelli iğne, bedelli askerlik yanına alınması gerekenler arasında da önemli bir ürün olarak tavsiye edilmektedir.

Havlu ve Terlik Seti

Havlu ve Terlik Seti

Askerde en çok ihtiyaç duyacağınız ürünler arasında havlu ve terlik de ilk sıralarda yer almaktadır. Askerlere istihkak olarak bu ürünler verilse bile yedeklerinin bulunması ve özellikle acemi birliği için mutlaka bu ürünlerin tercih edilmesi gerekecektir. Özellikle mutlaka yanınızda yedek el ve banyo havlusu götürmeniz önerilmektedir.

Askere giderken yanınıza almanız gereken ürünler arasında banyo terliği de önemlidir. Günün büyük bölümünde ayaklarınız botun içinde kalacağı için istirahat zamanlarında rahat bir terliğe ihtiyacınız olacaktır. Askere giderken alınacaklar listesi içinde bu nedenle terlik ve havlu gibi banyo seti de mutlaka temin edilmelidir.  

Askeri Bot ve Asma Dolap Kilidi

Askeri Bot ve Asma Dolap Kilidi

Çoğu kişinin askere gitmeden önce neden alınması gerektiğini tam olarak anlayamadığı ancak gittikten sonra keşke alsaydım dediği ürünlerden bir diğer ise askeri bot kilididir. Askeri bot kilidi, adından da anlaşılacağı üzere botlarınızı kilitlemenizi sağlayan bir üründür. Botlarınızı kilitleyerek kaybolmasının önüne geçebilirsiniz.

Asma dolap kilidi de yine askerde mutlaka yanınızda olması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Bu sayede bölükte olmadığınız sürelerde dolabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ancak askerlikte dolap kontrollerinin de yapılması nedeniyle kilit kullanımı her zaman mümkün olmayabilir. Askere gitmeden önce mutlaka alınması gereken listesi arasında asma kilitler de ilk sırada yer alacaktır.

Kutulu Dikiş Seti

Kutulu Dikiş Seti

Askerde en çok ihtiyaç duyulacak ürünler arasında dikiş setleri de öne çıkıyor. Kılık kıyafete her zaman dikkat edilmesi gereken ve hiçbir sökük ya da yırtık olmaması askerde en önemli disiplin kuralları arasında yer almaktadır. Kutulu dikiş seti almak ve askerden önce basit dikiş teknikleri öğrenmek size birçok açıdan fayda sağlayacaktır.

Sökülen ya da yırtılan elbise onarımı için kullanılan bu set içinde yedek düğme ve üniforma renkleri ile uyumlu renkte iplik ve iğneler yer almaktadır. Yazın ve kışın askere giderken alınacaklar arasında dikiş seti en temel eşyalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Kopan düğmeleriniz ya da sökülen yerlerin bu set sayesinde kolay bir şekilde dikilmesini sağlamanız mümkündür.

Tıraş Çantası

Tıraş Çantası

Vatani görevini yapmak üzere askere gidenlerin günlük olarak tıraş olmaları gerekiyor. Bu nedenle geniş bir tıraş çantası ve tıraş setine ihtiyaç duyulmaktadır. Askere gitmeden önce mutlaka tıraş ve kişisel bakım malzemelerini yanınıza almanız gerekecektir. Tıraş bıçağı, tıraş köpüğü ve diğer kişisel bakım ürünlerinizi rahatlıkla bir arda tutmak ve her an ulaşılabilir hale getirmek için tıraş çantası tercih etmeniz gerekecektir.

Tıraş ve kişisel bakım ürünlerinizi tıraş çantasında saklamanız önemlidir. Dolabınızda düzenli bir şekilde bu malzemeler görünmeden tek bir çantada bulunması gerekiyor. Bu nedenle mutlaka askere gitmeden önce tıraş çantası almanız gerekecektir. İster büyük boy isterseniz de normal boyutlarda bir tıraş çantası temin ederek askerde malzemelerinizin düzenli şekilde tutulmasını sağlamanız mümkündür.

Nemlendirici Krem

Nemlendirici Krem

Askere gitmeden önce çoğu kişinin ihmal ettiği ürünler arasında nemlendirici krem ilk sırada yer almaktadır. Arko Nem Klasik Yağlı Krem işinizi fazlasıyla görecektir. El ve vücut kremi olarak kullanabileceğiniz bu tür nemlendirici kremler, özellikle kışın askere gideren kişilerin bir hayli işine yarayacaktır. Askerde eller ve dudaklar çok sık dışarda soğuğa ve diğer olumsuz çevresel faktörlere maruz kalacağı için nemlendirici kremlere ihtiyaç duyulacaktır.

Cilde yumuşaklık kazandıran ve canlılık sağlayan bu kremler aynı zamanda ayak yaralarınız içinde nemlendirici olarak kullanılabilir. Bu sayede askerde oluşabilecek basit yaralarınıza karşı nemlendirici kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askere gitmeden önce yapılması gerekenler arasında çantanızı hazırlarken mutlaka bu tür nemlendirici kremlere de yer vermeniz önerilmektedir.

Bot Vatkası

Bot Vatkası

Askerde en çok karşılaşılan problemler arasında sürekli bot giymeye bağlı olarak yaşanan sorunlar yer almaktadır. Özellikle botun ayağınıza vurması ve ayak tabınızın ağrımaması için bot vatkasını mutlaka tercih etmeniz gerekecektir. Askeri bot için topuk destekli vatka çift taraflı olarak kullanılabilmektedir. Yumuşak yapısı sayesinde topuğunuzun bot içinde daha rahat etmesi ve ayak yaralanmalarının önlenmesi sağlanır. Askeri kullanım için üretilen bu özel bot vatkaları ayak sağlığınızı askerlik boyunca korumanızı sağlar.

Askeri bot vatkası ve tabanlıklar mutlaka askere gitmeden önce alınması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Askeri bot vatkası gibi ürünler sayesinde askerde daha rahat etmeniz ve ayaklarınızla ilgili sorunların ortaya çıkmasının önlenmesi açısından önemlidir. Askere gitmeden önce çantanızda mutlaka bu tür ürünlere yer vermeniz gerekecektir.

Tel Kıyafet Askısı

Tel Kıyafet Askısı

Askerde kıyafet askısı da en önemli eşyalar arasında yer alıyor. Birkaç adet tel askısı götürmeniz birçok açıdan avantaj sağlar. Askerde kıyafetlerinizin dolapta kırışmadan ve düzgün şekilde muhafaza edilmesi için tel kıyafet askıları kullanılmalıdır. Dolap düzeni önemli bir konu olduğu için yanınızda yedek olarak bu tür ürünler de bulundurmanız önerilir. Zaman zaman dolaplarda yeterli sayıda askı olmaması gibi sorunlar nedeniyle zorluk yaşamamak için tel kıyafet askısı tercih edilebilir.

Askere gitmeden önce yanınızda almanız gereken eşyaların bir listesini mutlaka daha önce askere giden kişileri tavsiyelerine göre kontrol etmeniz önerilmektedir. Temel birçok malzeme ile askerde daha rahat etmeniz mümkündür. Askere gitmeden önce mutlaka alınması gereken listesi konusunda kafa karışıklığı yaşamamak ve tüm askeri ürünlere tek bir adresten kolayca ulaşmak için Mrctactical güvencesinden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir