Genel

Acemi Askerlikte Gerekli 10 Malzeme

acemi askerlikte gerekli 10 malzeme

Askerlik görevini ifade edeceklerin askere gitmeden önce yanlarına bazı ekstra malzemeler almalar askerde çok daha rahat etmelerini sağlayacaktır. Acemi askerlikte gerekli malzemeler seçilirken mutlaka olası ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından tüm askerlere ihtiyaç duyabilecekleri gerekli malzemelerin tümü temin edilmektedir. Ancak zaman zaman tek bir ürün yeterli gelmeyebileceği için mutlaka yedeklerinin de alınması gerekiyor.

Acemi askerlik veya bedelli askerlik için çantanızı hazırlarken yanınıza işinize yaramayacak malzemeleri almamak önemlidir. Az fakat işinize en çok yarayacak bu malzemeler ile rahat bir askerlik dönemi geçirmeniz mümkündür. Mutlaka doğru malzemeleri tercih ederek çok daha rahat bir askerlik dönemi geçirebilirsiniz.

Askeri İç Giyim Malzemeleri

Askerlikte en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerin başında iç giyim malzemeleri yer alacaktır. Askeri fanila ve boxer başta olmak üzere rahat etmenizi sağlayacak ve sürekli temiz iç çamaşırları ile hijyenik kalmanızı sağlayacak iç giyim setlerini mutlaka askere gitmeden önce tercih etmeniz gerekecektir. Vücut konforu ve sağlığı için doğru iç giyim ürünlerinin tercih edilmesi gerekecektir.

Askeri iç giyim malzemelerimiz arasında yer alan şu seçenekler ile çantanızı en doğru şekilde hazırlayabilirsiniz:

  • Askeri Fanila Tekli
  • Askeri İç Giyim Seti
  • Askeri Çorap
  • Askeri Boxer (Don)

İç giyim setleri arasından seçimlerinizi ayrıca görev alacağınız kuvvet komutanlığının üniforma renklerine göre seçmeniz gerekecektir. Asker alışveriş listesi kapsamında iç giyim ürünleri her zaman ilk sırada yer alan ve en önemli olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Terlik

Askerde gününüzün büyük bölümü botun içinde geçecek olsa da kişisel bakım saatlerinde ve serbest zamanlarda terlik giyerek ayağınızın dinlendirilmesini sağlamanız gerekecektir. Koğuşlarda kullanabileceğiniz ya da duş alırken tercih edeceğiniz terliklerin de askeriyeye uyum içinde olması gerekiyor. Askeriyede koğuşlarda kullanılabilecek mavi askeri tip konforlu terlikleri tercih ederek ayağınızın dinlendirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Acemi askerlikte olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan terliklerin seçiminde mutlaka rahat ürünler arasından seçim yapmanız gerekecektir. Botla birlikte yoğun geçen günlerde ayağınızı rahat bir terlikle rahatlamak birçok açıdan size avantaj sağlayacaktır. Ayak numaranıza göre doğru terlikleri tercih etmeniz önerilmektedir. Acemi birliğine giderken alınması gerekenler arasında terlik ve iç giyim ürünleri ilk sırada yer alacaktır.  

Banyo Havlusu

Acemi ve usta birliğinde de işiniz fazlasıyla görecek terlik ve havlu setleri yine askerde en çok ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında yer almaktadır. El ve yüz havlusu ile banyo havlusu ve terliğin bir arada olduğu setleri tercih etmek çok daha avantajlıdır. Bu sayede tek tek satın almak yerine tek bir set satın alarak askerlik boyunca işinize fazlasıyla yarayacak bir sete sahip olabilirsiniz. Bedelli askerlik malzeme listesi oluştururken de mutlaka bu malzemeler ilk sıralarda yer almalıdır.

Tel Kıyafet Askısı

Askeriyede zaman zaman kıyafetleriniz için askı yetersiz olabilmektedir. En azından 1 – 2 adet tel kıyafet askısını da yanınıza alarak eşyalarınızı dolap düzenleme kurallarına uygun olarak dolabınıza asabilirsiniz. Askeriyede dolap düzenleri de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle tel kıyafet askısı gibi malzemelerin de tercih edilmesi işinize çokça yarayabilir.

Acemi askerlikte gerekli malzemeler arasında tel kıyafet askılarına da yer verilmesinin nedeni dolaplarda zaman zamana askıların eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Bu tür sorunlar ile özelikle acemi birliğinde karşılaşmamak için mutlaka yanınızda birkaç adet tel kıyafet askısı bulundurmanız önerilir.  

Çengelli İğne Seti

Askerde çengelli iğne seti ve dikiş kutusu adeta hayat kurtaran en önemli malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle çengelli iğneler yatak çarşafı ve nevresim giydirmek için kullanılır. Yatak düzeni de tıpkı dolap düzeninde odluğu gibi askeriyede en önemli konular arasında yer almaktadır. Çengelli iğne seti, yatak çarşaflarınızın gergin ve istenen kurallara uygun şekilde olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz en can alıcı ürünler arasında yer almaktadır. Hem acemi askerlikte hem de bedelli askerlik ihtiyaç listesi içinde bu tür malzemelere çok sık yer verilmektedir.

Bot Vatkası

Gün boyu ayaklarınız askerde botun içinde kalacağı için postal topuk destekli vatka ile ayak sağlığınızı korumanız önemlidir. Askerde bot alırken tam ayak numaranıza göre bot tercih etmeniz gerekecektir. Ancak tabanları istenen rahatlıkla olmayan botların vatka ile desteklenerek ayağınızın daha rahat tutulması sağlanmaktadır. Ayak ve topuk yaralanmasını önleyen bu ürünün askere gitmeden öne mutlaka temin edilmesi gerekiyor.

Askeri bot vatkası ile topuğunuzun rahat etmesini sağlayabilir ve daha rahat bir askerlik geçirebilirsiniz. Askere giderken alınacaklar listesi içinde bot vatkası mutlaka listenin ilk sıralarında yazılmalıdır. Benzer şekilde tabanlıklar da yine listede yer almalıdır.  

Tıraş Seti

Askerde her gün tıraş olmak zorunda kalacağınız için mutlaka yanınızda yedek tıraş malzemeleri bulundurmanız önerilmektedir. Özellikle saklı çok gür ve sert çıkan kişilerin kendi tıraş bıçağı seti ve malzemelerini götürmeleri önerilmektedir. Tıraş çantasının içine askerlikte gerekli tüm tıraş malzemelerini koyarak istihkakınızın haricinde de ekstra önlem alabilirsiniz. Askerde verilen malzemeler arasında tıraş malzemeler de yer alsa bile ekstra yanınızda götürmeniz de önerilmektedir.  

Bot Fırçası ve Bot Boyası

Askerde bot fırçası belki de en çok ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında yer almaktadır. Sürekli olarak boyalı ve temiz olması istenen botunuzun fırça ile temizlenmesi ve ardından boyanması gerekir. Kaliteli bir bot fırçası ile ayakkabınızı askerde boyamak zorunda kalmadan da parlatmanız mümkündür.

Asker alışveriş listesi içinde bot fırçası ve temizlik ürünlerine mutlaka yer verilmelidir. Kendi bot fırçanızı yanınızda götürmeniz askerde sorun yaşamamanızı sağlar. Sürekli temiz kalması istenen botlar için mutlaka acemi – bedelli temel ihtiyaç paketlerinde yer alan bot fırçası ve bot boyasının tercih edilmesi gerekiyor.

Asker Çorabı

Kışın askere gideren alınacaklar arasında mutlaka termal askeri çoraplar ilk sıralarda yer almalıdır. Askerde çok sık çorap değiştirme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu nedenle yanınıza her mevsime uygun ve özellikle kış için kalın, termal çorapların tercih edilmesi son derece önemlidir. Asker çorabı olarak özel olarak üretilen malzemeleri yine temel ihtiyaç paketleri içinden temin ederek askerde ihtiyacınız olan tüm temel ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Tırnak Makası

Askerde diğer bir önemli kişisel ihtiyaç malzemelerinden biri tırnak makasıdır. Tırnaklarınız için kaliteli bir tırnak makası temin ederek askerde kişisel bakımlarınızı rahatça yapabilirsiniz. Askerde tıpkı sakallarınız gibi uzayan tırnaklarda büyük bir sorun oluşturacağı için mutlaka tırnak makası temin edilmesi gerekiyor.

Temel ihtiyaç paketinde yine özellikle acemi askerler için yer verilen tırnak makası gibi bakım ürünleri diğer birçok gerekli malzeme ile bir arada sunulur. Tırnak makası, cımbız ve diğer kişisel bakım ürünleri askere gitmeden önce mutlaka temin edilmelidir. Acemi askerlikte gerekli malzemeler arasında tırnak makası da en teme ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Mrctactical kalitesi ve güvencesi sayesinde askere gitmeden önce ihtiyacınız olabilecek en temel ürünleri tek bir adresten güvenle temin edebilir ve rahat bir askerlik dönemi geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir